воскресенье, 15 февраля 2015 г.

Відеофізкультхвилинка "То не є проблема"


Презентація до уроку образотворчого мистецтва у 6 класі на тему "Чарівний світ речей"

Конспект відкритого уроку з образотворчого мистецтва на тему "Чарівний світ речей" 6 клас

КОНСПЕКТ ВІДКРИТОГО УРОКУ
З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
У 6 КЛАСІ
12.02.2015р.                                            Вч. Хацька Інна Олександрівна
Тема: Чарівний світ речей.
Мета: поглиблювати знання учнів про живопис і один із його жанрів – натюрморт; навчати малювати в жанрі натюрморту; сприяти формуванню в дітей уміння аналізувати природні форми; виховувати в учнів уважність;навчати міркувати, стимулювати розвиток допитливості.
Тип уроку: комбінований.
Техніка виконання: декоративна композиція (аплікація)
Обладнання: презентація,  постановочні елементи, зразки учнівських робіт, альбом, простий олівець, гумка, ножиці, клей, кольоровий папір.

ХІД УРОКУ
І. Організація класу
·                   Привітання;
·                   Перевірка готовності учнів до уроку;
-      Давайте посміхнемось один одному і подаруємо чудовий настрій на весь день.

ІІ. Актуалізація опорних знань
-         Назвіть мені, будь ласка, жанри образотворчого мистецтва, які ми вивчали в 6 класі.
Є такі жанри образотворчого мистецтва:
ü Пейзаж – зображення  краєвиду, місцевості.
ü Портрет - зображення людини або групи людей.
ü  Побутовий  -  зображуються події і сцени повсякденного життя.
ü Історичний - зображуються історичні події.
ü Батальний  - зображуються, воєнні події, битви.
ü Анімалістичний - зображення тварин.
ü Релігійно-міфологічний   -   зображення   богів,   героїв-міфів

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку
-      Сьогодні на уроці ми детальніше познайомимося із ще одним жанром образотворчого мистецтва. А з яким – ви дізнаєтесь розгадавши загадку.
Якщо бачиш на картині
Чашку кави на столі,
Або квас в скляному кухлі,
Або з фруктами таріль,
А чи вазу кришталеву, або грушку, або торт,
Або всі предмети разом,
Знай, що це є… (натюрморт).

ІV. Мотивація навчальної діяльності.
 - Пропоную переглянути невеличку презентацію для ознайомлення із натюрмортом.
Перегляд презентації.

V. Вивчення нового матеріалу.
1. Розповідь вчителя із використанням презентації.
 - Зображення предметів можна побачити на витворах мистецтва часів античності. На давніх настінних розписах, у творах декоративно-прикладного мистецтва намальовані фрукти та овочі, риба, глеки й вази тощо. Згодом виник жанр — натюрморт. Спочатку він був лише частиною композиції на історичну або побутову тему. Перші натюрморти використовували в побуті: ними прикрашали дверцята шаф або маскували нішу в стіні. Майстерність голландських і фламандських художників XVII ст. сприяла виокремленню натюрморту в самостійний жанр.
НАТЮРМОРТ — жанр образотворчого мистецтва, здебільшого станкового живопису; художній твір, у якому зображаються речі, що оточують людину.
На старовинних натюрмортах ретельно виписані найдрібніші деталі всіх зображених предметів: овочів і фруктів, квітів, посуду, тканин. Також тут можна побачити дивовижні мушлі й комах. Митці зображали предмети у просторі відповідно до законів перспективи.
Слово «натюрморт» у перекладі з французької означає «мертва натура». Ідеться про зображення різних побутових предметів (посуду, знарядь праці), дарів природи (овочів, фруктів, квітів), мисливської здобичі (дичини, риби). Такі предмети художник спеціально поєднує в певну тематичну композицію.
Часто митці включають у композицію задрапіровані (спеціально складені) тканини, які допомагають не тільки привернути увагу глядача до стола, а й установити композиційну рівновагу.
Серед популярних сюжетів натюрморту — сервірований стіл. Гарний, вишуканий посуд нерідко зображується з букетом квітів, фруктами.
У реалістичних натюрмортах художники застосовують різнобарв'я кольорів і відтінків, щоб передати форму та об'єм зображуваних предметів. А в декоративних натюрмортах зазвичай використовуються локальні кольори. Локальний колір — незмінний колір зображуваних предметів, без відтінків.
Від задуму автора залежить кількість предметів у натюрморті та вибір формату зображення — горизонтального, вертикального або квадратного.
Художників, які працювали і працюють в жанрі натюрморту є багато: голландець Вінсент Ван Гог, француз Поль Сезан, українці Олексій Шовкуненко, Іван Хруцький, Катерина Білокур і т.д.

2. Захист проектів.
 - Вашим завданням було підготувати невеличкі проекти на тему «Відомі художники у жанрі натюрморту».

3. Робота з підручником.
Розгляд та аналіз натюрмортів, представлених в підручнику.

-         Сьогодні ми теж будемо виконувати натюрморт, але звичайно не такий складний як у художників.
Але перед тим нам потрібно трішки відпочити. Тому проведемо фізкультхвилинку.

VІ. Фізкультхвилинка
Відеофізкультхвилинка «То не є проблема»

VІІ. Практичне завдання
1.     Оголошення завдань практичної частини
-         Сьогодні вашим завданням буде створити декоративну композицію – натюрморт із предметів, які побажаєте.
Оберіть предмети для натюрморту, виріжте їх з паперу. Виділіть головне в композиції за допомогою розміру та кольору. Для того, щоб зробити композицію врівноваженою, продумайте гармонійне розташування та поєднання її частин. Бажано, щоб відстань між предметами в натюрморті була меншою, ніж відстань від них до краю аркуша.

2.     Правила безпечного користування ножицями
1.                Під час різання притримуй матеріал лівою рукою так, щоб пальці були в стороні від леза.
2.                Не тримай ножиці кінцями вверх.
3.                Не залишай ножиці розкритими.
4.                Не ріж ножицями на ходу.
5.                Не підходь до товариша під час різання.
6.                Передавай ножиці товаришу тільки в закритому вигляді, тримаючи їх за робочу частину.

3.     Самостійна робота учнів.

VІІІ. Узагальнення і систематизація знань
-      Що таке натюрморт?
-      Що зображують в натюрмортах?
-      Яких відомих художників, які працювали та працюють в жанрі натюрморту ви запам’ятали?

ІХ. Рефлексія.
-      Що нового ви дізналися сьогодні на уроці?
-      Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

X.  Підбиття підсумків уроку. Виставлення оцінок.

XІ. Домашнє завдання.

Зробити зарисовку будь-якого натюрморту.